Świat

Primoż Roglić podpowiada: Trasa Giro d’Italia pasuje do Toma Dumoulina

Primoż Roglić po raz kolejny potwierdził, że jego celem numer jeden w najbliższym sezonie będzie Tour de France. Jednocześnie przyznał, że trasa przyszłorocznego Giro d’Italia – innego, potencjalnie istotnego startu – o wiele bardziej sprzyja jego nowemu koledze z drużyny, Tomowi Dumoulinowi.

Sloweniec przed kilkoma dniami zdradził mediom, że “Wielka Pętla” w stu procentach pochłania jego myśli, a zdobycie żółtej koszulki na Polach Elizejskich jest dla niego istotniejsze, niż medal igrzysk. Teraz, w rozmowie z Cyclingnews potwierdził swoje słowa.

“Podczas Giro odbędą się aż trzy etapy jazdy na czas. Potrafiłbym sobie z nimi poradzić, ale o wiele lepiej radzę sobie w próbach, odbywających się w mocno nieregularnym terenie, jak ta na trasie Tour de France” – mówił. Ciekawsze było jednak to, co dodał po chwili.

“Trasa Corsa Rosa o wiele bardziej pasuje Tomowi Dumoulinowi” – ocenił, co może w pewnym stopniu sugerować, jak rozłożone zostaną priorytety w ekipie Jumbo-Visma.

Ani Roglić, ani jego nowy kolega z ekipy nie ujawnili jeszcze swoich dokładnych planów startowych. Podobnie jak Steven Kruijswijk, który w sezonie 2019 pokazał, że jest w stanie walczyć z najlepszymi kolarzami świata.

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top