Świat

Bora-hansgrohe zdecydowała się oddać Sama Bennetta

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 19th stage Avila - Toledo 165,2 km - 13/10/2019 - Shane Archbold (NZL - Bora - Hansgrohe) - Sam Bennett (IRL - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Sam Bennett lada dzień zaprezentowany zostanie jako kolarz Deceuninck – Quick Step. Informację tę przekazał sam Patrick Lefevere.

Irlandzki sprinter, któremu wraz z końcem sezonu wygasła kontrakt z BORA-hansgrohe nosił się z zamiarem transferu od dłuższego czasu. Sęk w tym, że zawarł z Ralphem Denkiem ustne porozumienie o przedłużeniu kontraktu, które niemiecki menedżer długo uważał za obowiązujące.

Nie uginał się pod naciskami Lefevere’a, a jedynym na co się zdobył była propozycja wymiany ja Alvaro Hodeg’a. Ta została wyśmiana przez szefa Deceuninck który oświadczył, że “nie handluje bydłem”, by posuwać się do takich kroków. Sprawa utknęła więc w martwym punkcie.

Czwartkowe wydanie “Het Laatste Nieuws” przyniosło informacje o przełomie – Denk zgodził się oddać Bennetta i Shane’a Archbolda. “Myślę, że czekano tak długo, by wymusić na Irlandczyku wykupienie kontraktu” – ocenił Lefevere który dodał, iż “włodarze zrozumieli wreszcie, że nie ma sensu zatrzymywać zawodnika siłą”.

Choć sfinalizowanie transferu jest już formalnością, w Deceuninck wstrzymują się z przesadnym optymizmem. “Pewność, że Sam i Shane do nas dołączą zyskam dopiero, gdy będę trzymać w rękach kontrakt” – podsumował Lefevere.

Bennett w sezonie 2019 odniósł łącznie 13 zwycięstw. Archbold ma pełnić rolę jego przybocznego.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top