Polska

Michał Kwiatkowski: Przeżywałem takie chwile, kiedy miałem dosyć wszystkiego

Michał Kwiatkowski ma za sobą naprawdę trudny rok. Gigantyczne obciążenia, jakie Polak narzucil sobie jeszcze w poprzednim sezonie pokutują do dziś a on sam przyznał, że przeżywał naprawdę trudne chwile. Wierzy jednak, że wkrótce sytuacja wróci do normy, a myślami wybiega już nawet ku walce na igrzyskach w Tokio.

“Kwiato” w sezon 2019 wszedł naprawdę nieźle – był m.in. 10. w UAE Tour, trzeci w Paryż-Nicea i Mediolan – San Remo. Później jednak było już tylko gorzej. Bezbarwne występy w Tryptyku Ardeńskim, dopiero czwarta lokata w mistrzostwach Polski w jeździe na czas oraz fatalny Tour de France jasno pokazały, że Michał ma naprawdę spory problem.

Ostatecznie nie oglądaliśmy go na starcie Tour de Pologne ani mistrzostw świata. Zaliczał występy w mniej istotnych wyścigach, gdzie pełnił rolę pomocnika.

“W drugim i trzecim tygodniu Wielkiej Pętli nie wiedziałem, co się dzieje. Jestem profesjonalistą, ale nie wygrałem ze zmęczeniem, mimo że byłem dobrze przygotowany” – Mówił Kwiatkowski w rozmowie z Eurosportem. Dodał również, że już w trakcie tego wyścigu oraz bezpośrednio po nim “przeżywał takie chwile, kiedy miał dosyć wszystkiego”.

Kolarz Team Ineos przyznał, że był to efekt zbyt dużych obciążeń jakie sobie narzucił w 2018 roku. “Wydawało mi się, że wskoczę na jeszcze wyższy poziom. Organizm odpowiedział jednak brutalnie na takie działania” – komentował.

Mimo kolapsu formy Kwiatkowski jest jednak spokojny o swoją przyszłość. Podkreślił, że znów czerpie radość z jazdy na rowerze i powoli rozmyśla już nad celami na sezon olimpijski. Co ciekawe jest zdania, że może połączyć występ w Tour de France że startem w igrzyskach. Przypomnijmy – wyścig w Tokio odbędzie się zaledwie sześć dni po zakończeniu Tour de France.

“Po tym wyścigu mogę być w jeszcze lepszej dyspozycji” – analizował dodając, że pamięta w jakiej formie kończył Wielką Pętlę w 2017 i 2018 roku.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top