Świat

Marcel Kittel cieszy się wolnością

Marcel Kittel w maju poinformował o przerwaniu zawodowej kariery. Kilka miesięcy pozniej zadecydował, że do zawodowego peletonu już nigdy nie wróci i jak przyznaje, dało mu to poczucie ulgi. “Teraz jestem wolny” – mówił.

Zaledwie 31-letni Niemiec, który odniósł łącznie 89 zwycięstw (w tym 14 na trasie Tour de France) zrezygnował z kolarstwa, gdyż trudy treningów i “wyścigowego życia” nazbyt dawały mu się we znaki.

“Zadawałem sobie wiele pytań dotyczących tego, kim chcę tak naprawdę być jako sportowiec i co jest dla mnie ważne. Kocham kolarstwo i pasja do tego sportu nigdy we mnie nie zgaśnie, ale wiem jednocześnie, jak wiele on ode mnie wymaga i jak wiele muszę robić, by odnosić sukcesy” – uzasadniał swoją decyzję.

Po kilku miesiącach od niej Kittel przyznaje już, że stał się innym człowiekiem. “To wszystko, co teraz się wokół mnie dzieje, podoba mi się o wiele bardziej. Bardzo różni się od trybu życia zawodnika” – mówił, cytowany przez Cyclingnews.

“Wszystkie oczekiwania względem mnie zniknęły. Nie jestem już w centrum uwagi. Teraz jestem wolny” – dodawał. Zapowiedział również, że w najbliższej przyszłości chce się skupić na studiach i swoim synu. Na płaszczyźnie prywatnej pozostanie blisko szosy, która mimo trudów, jakich z jej powodu doznał wciąż jest dla niego pięknym sportem.

Nim Kittel podjął ostateczną decyzję o końcu kariery, był kuszony propozycjami od kilku ekip, między innymi Jumbo-Visma. Aktualnie na podobnym do niego zakręcie znajduje się Andre Greipel, który o swojej przyszłości poinformuje na początku listopada.

(fot. marcelkittel.de)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top