Bez kategorii

Michał Kwiatkowski sprawdził trasę IO w Tokio. “Wystawi wszystkich na próbę”

Michał Kwiatkowski, podobnie jak kilku innych czołowych kolarzy świata wykorzystał ostatnie dni na sprawdzenie trasy wyścigu olimpijskiego w Tokio. Wnioski są jednoznaczne – walka o medale będzie bardzo wymagająca.

Organizatorzy jeszcze przed opublikowaniem oficjalnego profilu sygnalizowali, że trasa będzie sprzyjać specjalistom od jazdy w górach i trudnych wyścigach jednodniowych. I faktycznie, wymagające podjazdy oraz fakt, że ze szczytu ostatniego z nich do mety pozostaje niemal 20 kilometrów sprawia, iż liczyć się będą przede wszystkim siła, dynamika i odpowiednie wyczucie chwili.

Trasa wyścigu olimpijskiego w Tokio

“Na dystansie 234 kilometrów mamy prawie 5000 metrów przewyższenia. Jest ekstremalnie sztywno” – ocenił Michał Kwiatkowski, cytowany przez “Markę”. “Trasa wystawi na próbę wszystkich, a jeżeli pogoda nie dopisze, skala trudności jeszcze wzrośnie” – dodał.

Polak z Team Ineos nie pokusił się o ocenę swoich szans, lecz według Jakoba Fuglsanga (Astana) liczyć się będą tylko typowi “górale”. “Jedynie specjaliści od wspinaczek mają szansę. Chcę złotego medalu, bardziej, niż kiedykolwiek” – mówił. W krążek celować będzie też Christopher Froome.

“Kto wie, czy w trakcie mojej kariery trafi się jeszcze tak wymagająca trasa” – komentował. Dodał także, iż na trasie bezcenna może się okazać pomoc licznej drużyny.

Wyścig mężczyzn podczas IO w Tokio odbędzie się 25 lipca.

Zobacz także: Polki sprawdziły trasę IO w Tokio

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top