Świat

Transferu nie będzie z powodu… kierownicy? Jan-Willem van Schip może zostać na lodzie

Jan-Willem van Schip
Jan-Willem van Schip / fot. Facebook

Holender Jan-Willem van Schip znalazł się w kręgu zainteresowań drużyny Mathieu van der Poela – Corendon-Circus. Jak donoszą jednak media, transfer może zostać zablokowany z powodu… kierownicy.

Van Schip używa bardzo wąskiej, 32-centymetrowej kierownicy, którą można zobaczyć poniżej. Jak tłumaczy, pozwala ona na podtrzymanie przyzwyczajeń z toru i zapewnia lepszą aerodynamikę.

Kierownica Holendra budziła bardzo duże zainteresowanie w poprzednim sezonie, kiedy meldował się on w szerokiej czołówce belgijskich klasyków (był m.in. 12. w Gandawa-Wevelgem). W ciągu ostatniego roku temat nieco przycichł, lecz teraz odżył, w dodatku – ze zdwojoną siłą.

Okazuje się bowiem, że właśnie z powodu kierownicy 25-latek może stracić szansę na dołączenie do Corendon-Circus. Dostawca sprzętu dla tej grupy – Niemiecki Canyon – nie chce słyszeć o tym, by jej zawodnik stosował takie udziwnienie. To sytuacja dla Van Schipa o tyle kłopotliwa, że jego obecny pracodawca – Roompot-Charles wraz z końcem sezonu zwija żagle.

Istnieje więc ryzyko, że uznany torowiec (ma na koncie m.in. medale mistrzostw świata) zostanie na lodzie. Według doniesień “Wielerflits” zainteresowanie pozyskaniem go wyraziła jeszcze grupa Riwal Readynez.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top