Polska

Matteo Trentin zdradza pobudki transferu do CCC Team

Matteo Trentin
Matteo Trentin / fot. Mitchelton-Scott

Matteo Trentin po zakończeniu sezonu 2019 opuści szeregi Mitchelton-Scott i przeniesie się do CCC Team. Polski zespół zyska tym samym kolejną, bardzo mocną kartę w wyścigach klasycznych, a sam zainteresowany przyznał, że wiosenna kampania będzie dla niego jednym z kluczowych celów na 2020 rok.

Trentin klasyfikowany jest jako wytrzymały sprinter, który dobrze radzi sobie jednak na brukach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Najlepiej udowodniły to niedawne mistrzostwa świata. W piekielnie wymagającym wyścigu zajął on drugie miejsce, przegrywając na finiszu tylko z Madsem Pedersenem (Trek-Segafredo).

W barwach Mitchelton-Scott odniósł on kilka znaczących sukcesów (sięgając, poza wspomnianym srebrem MŚ także po mistrzostwo Europy oraz etap Tour de France), lecz mogłoby ich być więcej, gdyby szefostwo grupy zapewniło mu większe wsparcie.

“Mam wrażenie, że akcenty w drużynie zaczęły przesuwać się w kierunku walki o klasyfikację generalną Grand Tourów” – mówił w rozmowie z “Wielerflits”. “CCC Team skupia się na klasykach, a to będzie mój wielki cel w kolejnym roku” – zadeklarował.

Obecność Trentina da polskiej ekipie o wiele większe możliwości taktyczne i znacząco podniesie jej siłę. Ciężar odpowiedzialności za wynik nie będzie już spoczywać wyłącznie na barkach Grega van Avermaeta. Belg będzie mógł atakować, bo w odwodzie zawsze czekać będzie bardzo szybki w końcówkach Włoch.

“Myślę, że możemy być jak Deceuninck – Quick Step, gdzie jest czasami i trzech liderów. Dzięki współpracy szanse na zwycięstwa rosną. Nawet, jeżeli nie przypadnie ono w udziale tobie, zawsze miłą rzeczą jest triumf kolegi z ekipy” – dodawał.

Trentin aktualnie rywalizuje w Tour of Guangxi. W pięciu dotychczasowych etapach aż czterokrotnie meldował się w czołówce. Za każdym razem na trzeciej pozycji.

Zobacz także: CCC Team w sezonie 2020. Sporo wzmocnień i świeżej krwi

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top