Polska

Kamil Małecki kolarzem CCC Team

Kamil Małecki
Kamil Małecki / fot. CCC Team

Kamil Małecki będzie w sezonie 2020 reprezentować barwy CCC Team. W poniedziałek worldtourowa grupa ogłosiła podpisanie kontraktu.

23-letni zawodnik od początku swojej profesjonalnej kariery związany jest z formacjami sponsorowanymi przez Dariusza Miłka. W latach 2015-2018 jeździł w CCC Sprandi Polkowice, zaś po ogłoszeniu informacji o fuzji zespołu z BMC Jima Ochowicza został włączony do składu drużyny rozwojowej.

W niej notował bardzo dobre wyniki, kończąc sezon 2019 ze zwycięstwami w klasyfikacji generalnej Bałtyk-Karkonosze Tour czy CCC Tour – Grody Piastowskie. Był ponadto drugi w Karpackim Wyścigu Kurierów, wygrał również jeden z etapów tej imprezy.

“Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że będę jeździć w CCC Team. Moje marzenie się spełniło. Czuję dumę z faktu reprezentowania pierwszego polskiego zespołu World Tour” – mówił Kamil Małecki.

Jim Ochowicz, menedżer grupy zasygnalizował, ze poza dobrymi startami na krajowym podwórku, nowy zawodnik jego zespołu zasygnalizował talent do jazdy w wyścigach klasycznych, zajmując 13. miejsce w nieźle obsadzonym Volta Limburg (1.1).

Już wcześniej grupa CCC Team ogłosiła zakontraktowanie innego kolarza z Development Team – Michała Paluty, aktualnego mistrza Polski.

Zobacz także: Amaro Antunes żegna się z CCC Team

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top