Świat

Nils Eekhoff walczy o odzyskanie złota. Apelacja do CAS

Nils Eekhoff
Nils Eekhoff / fot. Team Sunweb

Nils Eekhoff, który stracił złoty medal mistrzostw świata w kategorii U-23, zwróci się do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu w Lozannie (CAS). Holender, podobnie jak i jego federacja wciąż nie może pogodzić się z werdyktem sędziów.

Przypomnijmy: Eekhoff po pasjonującym wyścigu Orlików przeciął linię mety jako pierwszy, wyprzedzając Włocha, Samulele Battistellę i Szwajcara, Stefana Bisseggera. Niespełna 45 minut po finiszu został jednak zdyskwalifikowany. Powodem tego było jego zachowanie w pierwszej fazie wyścigu, kiedy po kraksie “dochodził” do peletonu pomagając sobie jazdą za samochodami technicznymi.

Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Jedni argumentowali, że można było wyrzucić kolarza z wyścigu dużo wcześniej, inni przypominali, że takie decyzje zapadają zawsze po zakończeniu zmagań. Kiedy już pojawił się materiał wideo, argumentujący decyzję UCI wciąż spierano się, czy drafting Holendra zasłużył na aż tak surową karę.

Zawodnik i jego federacja wciąż dochodzić będą swoich praw. Jak informuje serwis “Wielerflits”, zwróci się w tej sprawie do CAS. “Nils musi zrozumieć, dlaczego wtedy podjęto taką, a nie inną decyzję, bo do dziś tego nie wie” – mówił Thorwald Veneberg, trener kadry.

Jeżeli Trybunał stwierdzi, że UCI dokonała nadinterpretacji obowiązujących przepisów, szykowane będą kolejne kroki. “Poszukamy możliwych wyjść z sytuacji” – sygnalizował szkoleniowiec.

Zobacz także: Amaro Antunes żegna się z CCC Team

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top