Świat

Mathieu van der Poel lada dzień rozpocznie sezon przełajowy

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel nie lubi bezczynności. Holender, który w tym sezonie szosowym narobił na światowej scenie tak dużego zamieszania już 3 listopada rozpocznie rywalizację w przełajach.

Van der Poel, wnuk Raymonda Poulidora w 2019 roku po raz pierwszy mógł mierzyć się bezpośrednio z najlepszymi szosowcami świata. Szybko okazało się, że w zasadzie jest jednym z nich, w porywającym stylu wygrywając m.in. Dwars door Vlaanderen czy Amstel Gold Race.

Był również jednym z głównych faworytów mistrzostw świata w Yorkshire, lecz podczas niezwykle trudnego wyścigu nie wytrzymał i kilka kilometrów przed metą stracił kontakt z czołówką.

Udane występy na szosie Holender łączył ze zwycięstwami w MTB. Wygrał trzy odsłony Pucharu Świata (Nove Mesto, Val di Sole i Lenzerheide) oraz sięgnął po mistrzostwo Europy.

Wydawać by się mogło, że po tak intensywnym sezonie zawodnik potrzebować będzie przynajmniej kilku tygodni odpoczynku. Nic jednak bardziej mylnego. Już 3 listopada Van der Poel rozpocznie sezon przełajowy. Pojawi się on na starcie czwartej odsłony Superprestige w Ruddervoorde.

MvdP jest dwukrotnym mistrzem świata w kolarstwie przełajowym. Po tytuły sięgał w 2015 i 2019 roku.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top