Świat

Co zrobić po 18 latach kariery? Jeździć dalej!

Laurens ten Dam
Laurens ten Dam / fot. CCC Team

Laurens ten Dam (CCC Team) startem w Il Lombardia zakończył swoją długą karierę. Jak przyznał, teraz będzie chciał skupić się na nowych wyzwaniach, takich jak… wyprawy backpackingowe.

Holender w swojej szosowej karierze doświadczył niemal wszystkiego. Aż osiemnastokrotnie startował w Grand Tourach i choć nie odnosił w nich wielkich sukcesów (najlepszym wynikiem jest 9. miejsce w Tour de France 2014), przez długie lata należał do szerokiej światowej czołówki.

“Kiedy zaczynałem zawodową karierę, nawet nie marzyłem o starcie w Wielkiej Pętli” – przyznał, cytowany przez serwis Cyclingnews.

Po zakończeniu kariery nie ma zamiaru porzucać sportu, z którym związany był całe życie. Tuż po starcie w Lombardii… ruszył w rowerową podróż na południe Włoch, przejeżdżając dziennie ponad 200 kilometrów.

Laurens ten Dam w drodze na południe (via Strava)

Ten Dam nie zamierza się jednak ograniczać wyłącznie do turystyki. Jak zdradził, chce również startować w wymagających wyścigach MTB, takich jak chociażby Cape Epic – odbywający się w RPA i uznawany za najtrudniejszą “etapówkę” na świecie.

“Dla mnie obecnie ma miejsce ekscytujący moment. Z zawodowca zmieniam się w kolarza ruszającego po przygodę” – podsumował.

Na nowej drodze życzymy powodzenia.

Zobacz także: Rohan Dennis jednak nie dla CCC Team?

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top