Polska

“Big (not only) in Japan”. Polki sprawdzają trasę wyścigu olimpijskiego

Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta
Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta / źr. Instagram Anny Plichty

Trójka reprezentantek Polski – Małgorzata Jasińska, Anna Plichta i Katarzyna Niewiadoma – przebywa aktualnie w Japonii, gdzie sprawdza trasę wyścigu olimpijskiego.

Do igrzysk w Tokio pozostało jeszcze sporo czasu, ale zawodnicy i zawodniczki już od dawna sprawdzają panujące w Japonii warunki. Nie tak dawno odbył się męski wyścig testowy, w którym pierwsze skrzypce grała reprezentacja Włoch (wygrał Diego Ulissi przed Davide Formolo), a teraz pod lupę trasę wzięły nasze panie.

Kobiety podczas IO w 2020 roku będą mieć do pokonania 137 kilometrów. Po starcie z Musashinonomori Park pojadą na południe, w stronę góry Fuji. Pokonają dwa istotniejsze podjazdy: Doshi Road i Kagosaka Pass, a następnie w pagórkowatym terenie ruszą w stronę toru Fuji International ulokowanego w Oyama.

Trasy nie testowali jeszcze reprezentanci Polski, z Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką na czele. Aktualnie sprawdzają ją jednak nasze Panie. Anna Plichta, Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska mogą między innymi przekonać się, czy zniszczenia poczynione przez tajfun (informowaliśmy o nich w piątek) rzeczywiście są tak poważne, jak się mówi.

Podczas IO w Tokio Polska będzie mogła wystawić w wyścigach ze startu wspólnego po trzech reprezentantów.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top