Świat

Davide Rebellin ani myśli kończyć kariery. 48-latek w węgierskiej ekipie

Davide Rebellin
Davide Rebellin / źr. facebookowy profil kolarza

Powstająca dopiero, węgierska drużyna E-Powers Factory ma przed sobą trudne zadanie skompletowania składu, który będzie mógł zaprezentować się podczas Giro d’Italia. Już teraz wiadomo jednak, że w zespole jeździć będzie między innymi… 48-letni Davide Rebellin.

Włoch, którego kariera trwa już 29 lat najbardziej znany jest ze skompletowania hat-tricka w wyścigach Tryptyku Ardeńskiego w 2004 roku. Cieniem na jego licznych sukcesach kładzie się jednak dopingowa wpadka, z powodu której stracił medal IO 2008.

Rutynowany kolarz przez cztery sezony (2013-2016) jeździł w barwach polskiego CCC. Karierę miał zakończyć w tym roku, po mistrzostwach Włoch. Zmienił jednak plany i związał się z grupą Meridana-Kamen, w której zaprezentował się m.in. podczas włoskich klasyków: Coppa Agostoni (18. miejsce) czy Troffeo Matteotti (33.).

W 2020 roku będzie z kolei zawodnikiem E-Powers Factory. Węgierski zespół otrzyma prawdopodobnie prawo startu w Giro d’Italia jako, iż nasi bratankowie organizują start wyścigu. Czy zobaczymy w nim Rebellina? Prawdopodobnie nie. Rutynowany kolarz z uwagi na swoją dopingową przeszłość nie jest zbyt mile widziany w wyścigach spod szyldu RCS Sport.

Węgrzy będą jednak mieli kim straszyć. Do drużyny dołączy m.in. Darwin Atapuma, który w Cofidisie nie do końca mógł znaleźć swoje miejsce a w przeszłości pokazywał już, jak dobrym jest góralem. Oprócz niego w zespole jeździć będą m.in. Filipo Maglia i Paolo Baccio.

Zobacz także: Co robić po 18 latach kariery? Jeździć dalej!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top