Polska

Jaka będzie przyszłość Przemysława Kasperkiewicza?

Przemysław Kasperkiewicz
Przemysław Kasperkiewicz / fot. Delko Marseille

Wciąż niewiadomą jest przyszłość Przemysława Kasperkiewicza. Władze jego obecnej grupy – Delko Marseille nadal nie poinformowały oficjalnie czy pozostanie on w niej na sezon 2020, czy będzie raczej musiał szukać nowego pracodawcy. Wody w usta nabrał też sam zawodnik.

25-letni kolarz ma za sobą dobry, choć jednocześnie dość pechowy sezon. Podczas Tour du Rwanda (2.1), dokładnie w dniu swoich urodzin wygrał etap, a w czołówce meldował się także podczas dwóch innych odcinków. Następnie przejechał sezon klasyczny, będąc pewnym punktem swojej drużyny.

W trakcie lipcowego Tour of Austria złamał jednak obojczyk i zaliczył przymusową, ponad miesięczną przerwę. Wrócił na Arctic Race of Norway, a jego ostatnim startem był Bretagne Classic, którego jednak z uwagi na ponownie odzywającą się kontuzję nie ukończył.

“Dwie śruby, które dotychczas go podtrzymywały, nie mogły wytrzymać napięcia” – mówił wtedy Kasperkiewicz “na gorąco”, podkreślając że jest to dla niego spory cios.

Wciąż nie wiadomo, czy Kasperkiewicz pozostanie w drużynie na kolejny sezon. Ta ogłosiła już kilka transferów (dołączyli do niej m.in. Jose Goncalves z Katusha-Alpecin i Mulu Hailemichael z Dimension Data), jednak na temat Polaka wciąż milczy. Próbowaliśmy podpytać również samego zainteresowanego, lecz bez odzewu.

Od sezonu 2020 Delko Marseille (a technicznie rzecz biorąc – właściciela licencji, firmę Rainbow Pro Cycling) wspierać będzie nowy, możny sponsor – japoński Nippo. To oznacza, że do ekipy z pewnością dołączy kilku kolarzy z tego kraju. Czy wobec tego znajdzie się w niej miejsce także dla Kasperkiewicza? Na tę informację musimy poczekać.

Zobacz także: “Upadek roku”. Nie próbujcie skakać ze skoczni na rowerze!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top