Świat

Tajfun uszkodził część olimpijskiej trasy. Organizatorzy będą musieli dokonać zmian?

IO 2020: zniszczenia na trasie wyścigu
IO 2020: zniszczenia na trasie wyścigu

Tajfun “Hagibis”, który w ostatnim czasie przechodził przez Japonię, uszkodził część trasy wyścigu olimpijskiego w Tokio. Organizatorzy poinformowali, że niektóre zniszczenia mogą nie zostać naprawione na czas.

Według planu, zawodnicy i zawodniczki mają wystartować w Musashinonomori Park i skierować się w stronę góry Fuji, u stóp której ulokowana będzie runda. Mężczyźni łącznie do przejechania będą mieć 234 kilometry w terenie, który zdaje się odpowiadać predyspozycjom wytrzymałych specjalistów od klasyków oraz dynamicznych górali.

IO Tokio 2020: mapa i profil wyścigu olimpijskiego mężczyzn

Kobiety rywalizować będą z kolei na o wiele krótszym, 137-kilometrowym odcinku bez wjazdu na rundę.

IO Tokio 2020: mapa i profil wyścigu olimpijskiego kobiet

Możliwe jednak, że zaprezentowane powyżej trasy będą musiały zostać zmienione. Jak poinformowali organizatorzy, tajfun “Hagibis” poważnie uszkodził drogi, które mogą nie zostać naprawione aż do startu igrzysk. Szczególnie zniszczony jest liczący nieco ponad 5 kilometrów fragment na dojeździe do góry Fuji, zaznaczony poniżej.

Pozytywem jest na pewno fakt, że zniszczenia nastąpiły w pierwszej, “dojazdowej” części trasy, która pozbawiona jest większych trudności. Ponieważ jednak tajfun poczynił duże spustoszenia w całym regionie nie wiadomo, czy realne jest poprowadzenie trasy którąś z innych, pobliskich dróg. Optymistycznie nie wypowiadają się w tej kwestii japońskie media, według których skala zniszczeń w kraju jest tak duża, że służby w pierwszej kolejności skierują się do jeszcze bardziej poszkodowanych obszarów.

Wyścigi ze startu wspólnego mają się odbyć 25 i 25 lipca 2020 roku.

Zobacz także: Tour de France 2020 raczej nie dla Rafała Majki

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top