Świat

Edo Maas sparaliżowany. Prawdopodobnie nie odzyska władzy w nogach

Edo Maas
Edo Maas / Team Sunweb

Edo Maas, 19-letni kolarz młodzieżowego Team Sunweb na skutek wypadku trwale stracił władzę w nogach – poinformowała oficjalna strona internetowa grupy.

Młody Holender ucierpiał podczas Il Piccolo Lombardia. Na jednym ze zjazdów zderzył się z samochodem, który pojawił się na trasie na skutek złego jej zabezpieczenia. Trafił do szpitala z obrażeniami kręgosłupa. Jak się okazuje, są one bardzo poważne. Na tyle poważne, że prawdopodobnie do końca życia pozostanie on sparaliżowany.

“Edo Maas na skutek złamania kręgosłupa doznał porażenia poprzecznego i utraty czucia w nogach. Na chwilę obecną jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek je odzyskał” – czytamy w komunikacie na stronie Team Sunweb. Grupa przesłała jednocześnie wyrazy wsparcia i poprosiła o uszanowanie prywatności zawodnika i jego rodziny.

Kolarz do młodzieżowej przybudówki Sunwebu trafił przed startem obecnego sezonu. W jej barwach zaliczył 39 dni wyścigowych. Jego najbardziej wartościowym rezultatem jest 14. miejsce wywalczone podczas Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke.

Poważny wypadek Maasa może skłonić władze UCI do zdecydowanej reakcji i lepszego zabezpieczania tras. Szerzej pisaliśmy o tym w TYM MIEJSCU.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top