Świat

Giuseppe Saronni nie ma wątpliwości. “Mathieu van der Poel czy Remco Evenepoel? Pogacar!”

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. UAE Team Emirates

Menedżer UAE Team Emirates Giuseppe Saronni jest zdania, że spośród wszystkich młodych talentów, które eksplodowały w sezonie 2019 największym jest jego podopieczny, 21-letni Tadej Pogacar.

Młody Słoweniec prawdziwy popis dał podczas Vuelta a Espana, gdzie wygrał trzy etapy, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na najniższym stopniu podium. Wcześniej odniósł jednak pięć innych zwycięstw, popisując się znakomitą jazdą w górach i na czas.

“Wielki szacunek dla Mathieu van der Poela i Remco Evenepoela, ale Taddeo nie ma sobie równych” – chwalił swojego zawodnika Saronni w rozmowie z “Tuttobici”.

“To dla mnie kolarz roku, nowe oblicze tego sportu. Żałuję tylko jednego: że nie jest Włochem” – mówił o jego wyczynach i dodał, że przed Pogacarem stoi teraz trudne zadanie utrzymania, a nawet poprawienia dyspozycji. Obawia się również o sferę mentalną, bo tak spektakularne sukcesy potrafią zawrócić w głowie.

“Musi przede wszystkim potwierdzić, że to nie był jednorazowy wyskok i twardo stąpać po ziemi” – zapowiedział zdecydowanie.

Długoterminowy kontrakt UAE Team Emirates z Pogacarem to prawdziwy majstersztyk ze strony szefostwa. Słoweniec pozostanie bowiem zawodnikiem ekipy co najmniej do 2023 roku. Można przypuszczać, że gdyby umowa była krótsza (nawet o dwa lata), nie brakowałoby chętnych do odkupienia jego umowy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top