Świat

Taylor Phinney ogłosił zakończenie kariery

Ten tytuł wygląda trochę jak primaaprilisowy żart, ale nim nie jest. Taylor Phinney, kolarz Education First porzuca zawodowy peleton.

29-letni zawodnik rozstaje się z szosą głównie ze względu na trapiące go kontuzje. “Czuję się, jakby moje ciało zadecydowało za mnie. Częściej byłem kontuzjowany niż zdrowy” – mówił, cytowany przez stronę internetową swojej ekipy.

Dodał również, że z uwagi na urazy nie był w ostatnich latach w stanie nawiązać walki z czołówką, a bycie jedynie uzupełnieniem składu stało się frustrujące.

W przeszłości Phinney zapowiadał się na naprawdę świetnego kolarza. W 2012 roku wygrał jeden z etapów Giro d’Italia i nosił koszulkę lidera, a rok później po do dziś wspomnianym ataku przechytrzył peleton podczas Tour de Pologne. To już jednak melodia przeszłości.

W ostatnich sezonach Jankes wciąż miewał przebłyski świetnej formy. Potrafił kończyć w czołówce Paryż-Roubaix i Strade Bianche. Kontuzje odbierały mu jednak radość z jazdy.

Co zatem teraz? Phinney zapowiedział, że będzie mieć więcej czasu, by poświęcić się malarstwu i muzyce i czerpać z nich jeszcze więcej dla siebie.

Taylor – życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top