Świat

Uwaga, promocja! Domenico Pozzovivo jest do wzięcia

Domenico Pozzovivo
Domenico Pozzovivo / Bahrain-Merida

36-letni specjalista od jazdy w górach, Domenico Pozzovivo nie zostanie na kolejny sezon w Bahrain-Merida. To kolarz, który mimo zaawansowanego wieku jest niemal gwarantem dobrych wyników.

Filigranowy (1,65 metra wzrostu) wspinacz na rowerze wygląda jak junior, ale ma za sobą bardzo długą i bogatą karierę. Odniósł w niej co prawda “tylko” 13 zwycięstw, lecz wśród nich znalazły się m.in. etap Giro d’Italia oraz trzy odcinki i klasyfikacja generalna Giro del Trentino (obecnie – Tour of the Alps).

Włoch na szczebel World Touru wszedł stosunkowo późno – dopiero w 2013 roku, w wieku 30 lat. Mimo to zdołał potwierdzić, że nadaje się do roli lidera. Kilkukrotnie brał na swoje barki odpowiedzialność za wynik drużyn podczas “Corsa Rosa”, a łącznie kończył ten wyścig w czołowej “10” sześciokrotnie.

Wiadomo już, że wraz z końcem roku Domenico Pozzovivo stanie się wolnym zawodnikiem, bo jego obecna grupa nie przedłużyła z nim umowy. Być może jej włodarze mają wątpliwości, czy po kontuzji której doznał w sierpniu (został potrącony przez samochód, złamał kości piszczelową i strzałkową, obojczyk, łokieć, kość ramienia i żebro) jest w stanie wrócić jeszcze na najwyższy poziom.

On sam nie ma co do tego wątpliwości i choć początkowo zastanawiał się, czy urazy nie oznaczają dla niego końca kariery, szybko zreflektował się i zapowiedział, że ma zamiar nadal się ścigać. Na miejscu czołowych grup – angażowalibyśmy bez zastanowienia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top