Polska

Płakał z bólu, ale błyskawicznie wrócił. Victor de la Parte nie chciał kończyć sezonu kraksą

Victor de la Parte
Victor De la Parte / CCC Team / Cor Vos

Victor de la Parte startem w Il Lombardia zakończył sezon 2019. Ważniejsze od wyniku w “Wyścigu Spadających Liści” są jednak okoliczności startu – zaledwie sześć tygodni po skomplikowanej kontuzji podczas Vuelta a Espana.

Na 6. etapie hiszpańskiego grand touru 32-latek leżał w kraksie, w wyniku której miał pękniętą łopatkę i złamane żebro. Jak sam przyznał, włodarze CCC pozwolili mu zakończyć sezon i dali czas na pełny powrót do zdrowia aż do stycznia, lecz on nie chciał korzystać z tej możliwości.

“Czułem, że jeżeli to zrobię będę mieć poczucie niedosytu. Lekarze mi to odradzali, ale ja chciałem jeszcze w końcówce sezonu startować” – mówił De la Parte, cytowany przez serwis ciclo21.com. Choć nocami nie mógł spać z bólu robił wszystko, aby jak najszybciej wrócić do peletonu.

“Pierwsze dwa tygodnie były bardzo ciężkie. Nie mogłem oddychać, ciężko było też trzymać kierownicę” – wspominał. Do rywalizacji wrócił jednak już 1 października, podczas CRO Race (2.1), który ukończył na trzecim miejscu za Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott) i Davide Villellą (Astana).

W Il Lombardia De la Parte był najlepszym kolarzem CCC Team. Zajął 47. miejsce. Wynik ten nie może rzucać na kolana, ale istotniejszy jest sam fakt, że po kilku tygodniach od poważnej kontuzji znów był w stanie walczyć z najlepszymi kolarzami świata.

Hiszpan pozostaje w CCC Team na sezon 2020, podobnie jak jego rodak, Francisco Ventoso.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top