Świat

Trzech liderów i Grand Tour. Czy to się może udać?

Egan Bernal, Christopher Froome i Geraint Thomas
Egan Bernal, Christopher Froome i Geraint Thomas / fot. Team Ineos / https://www.indeleiderstrui.nl

Egan Bernal zadeklarował, że podczas przyszłorocznego Tour de France będzie pomagać Christopherowi Froome’owi. Biorąc pod uwagę fakt, że w “Wielkiej Pętli” zobaczymy zapewne również Gerainta Thomasa okazuje się, iż Team Ineos wystawi prawdopodobnie trzech kolarzy zdolnych wygrać wyścig. Czy to się może skończyć dobrze?

W ostatnich latach takiego rozwiązania próbował już szef Movistaru, Eusebio Unzue, posyłając do boju w “Wielkiej Pętli” Alejandro Valverde, Nairo Quintanę i Mikela Landę. Efektem tego był… bardzo słaby występ i skłócenie ekipy, które z czasem rozbiła się do tego stopnia, że Kolumbijczyk i Hiszpan wraz z końcem sezonu opuszczają drużynę.

Nie wyrokujemy, czy tercet Team Ineos skończyłby podobnie, ale… wręcz trudne do uwierzenia jest, że zwycięzcy trzech ostatnich edycji wyścigu nagle połączą siły w interesie jednego z nich. Nie ma ku temu żadnych logicznych przesłanek.

Każdy z nich zna smak triumfu, a tym samym wie, iż stać go na powtórzenie tego wyczynu. Czy związana z tym pokusa nie okazałaby się silniejsza, niż lojalność wobec kolegów i szefa teamu? Cóż, najnowsza historia pokazuje, że mogą być z tym kłopoty.

Chris Froome cytowany przez serwis Cyclingnews stwierdził, że Bernal jest gotowy do takiego poświęcenia. Ciekawe jednak, co na to Thomas. Bo co, jeżeli na skutek losowego zdarzenia wszystko pójdzie na marne?

Zobacz także: Kończymy sezon World Touru. Może… polskim zwycięstwem?

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top