Świat

Israel Cycling Academy szykuje kolejne wzmocnienia

Według informacji “La Gazzetta dello Sport” Israel Cycling Academy jest blisko zakontraktowania dwóch mocnych zawodników: Sachy Modolo (Education First) i Gianluki Brambilli (Trek-Segafredo).

Izraelska ekipa po fuzji ze zgliszczami Katusha-Alpecin wkracza od sezonu 2020 do grona drużyn World Touru, co wymaga poszerzenia i wzmocnienia kadry. Wciąż nie jest jasne, którzy zawodnicy zespołu Igora Makarowa trafią do ICA. Jedynym naprawdę mocnym kolarzem z tego grona jest jednak Nils Politt, a to zdecydowanie za mało.

Israel Cycling Academy przeprowadził już jeden, naprawdę głośny transfer. Do drużyny przeszedł Dan Martin (z UAE Team Emirates). Udało się także przedłużyć umowę z bardzo utalentowanym Łotyszem, Kristsem Neilandsem. Działacze wiedzą, że to nie wystarczy, dlatego w niedługim czasie do drużyny dołączą dwaj inni, mocni zawodnicy.

Według “La Gazzetta dello Sport” to Sacha Modolo i Gianluca Brambilla. Pierwszy to mocny sprinter, który jednak z powodu choroby (celiakia) nie prezentował w ostatnim czasie pełni umiejętności. Drugi z kolei – waleczny specjalista od trudniejszych klasyków, który z pewnością będzie również mocnym ogniwem w wyścigach trzytygodniowych, mogąc walczyć o etapowe skalpy.

Aktualnie w składzie ICA na sezon 2020 potwierdzonych jest tylko 13 nazwisk.

Zobacz także: Pavel Kochetkov dołącza do CCC Team

(fot. Education First)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top