Polska

Riccardo Zoidl nie będzie już kolarzem CCC Team

Riccardo Zoidl
Riccardo Zoidl / CCC Team / fot. Riccardo Zoidl Facebook

Riccardo Zoidl, 31-letni kolarz CCC Team wraz z zakończeniem sezonu opuści zespół i przeniesie się do kontynentalnego Team Felbermayr – Simplon Wels.

Niezły “góral” to kolejny, obok Łukasza Owsiana zawodnik, który opuści polską grupę. To dość zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę fakt, że na najwyższym szczeblu spisywał się naprawdę dobrze. Podczas worldtourowego Tour of California zajął na jednym z etapów 5. miejsce, był również 7. w klasyfikacji generalnej rodzimego Tour of Austria.

Obok tego, Riccardo Zoidl był najlepszym zawodnikiem CCC Team podczas Tour de Romandie, gdzie startował też m.in. Patrick Bevin. Wydaje się, że w przypadku pozostania w ekipie byłby bardzo cennym wsparciem dla najsilniejszych, nowo sprowadzonych wspinaczy, takich jak Fausto Masnada czy Ilnur Zakarin.

Z bliżej nieokreślonego powodu (nie udało nam się skontaktować z zawodnikiem, a oficjalna strona CCC Team milczy) nie pozostanie jednak na najwyższym szczeblu, a powróci do Team Felbermayr – Simplon Wels, którego barw bronił w latach 2017-2018, a wcześniej – stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej karierze.

Wobec rozstania z Zoidlem, włodarze polskiej grupy mogą mieć w planach zatrudnienie innego Austriaka. Ten rynek jest bowiem ważny dla głównego sponsora, a w przeszłości takie ruchy w wykonaniu CCC już obserwowaliśmy. Rzut oka na wolne nazwiska na transferowym rynku pokazuje jednak, że wybór nie jest zbyt bogaty.

Z grona kolarzy World Touru wolny jest jedynie 38-letni Bernhard Eisel, który zapowiedział, że nie chce już jeździć w barwach Dimension Data (od nowego sezonu – Team NTT). Z grona zawodników niższego szczebla warto byłoby zwrócić uwagę na Markusa Freibergera (Team Hrinkow) i Daniela Auera (Maloja Pushbikers).

Zobacz także: Attila Valter znów błysnął. Zapraszamy do World Touru!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top