Polska

Kalendarz UCI na sezon 2020. Tour de Pologne “pokryje się” z Tour de France

Polski peleton
Polski peleton / fot. CCC Development Team

Międzynarodowa Federacja Kolarska (UCI) opublikowała kalendarz na sezon 2020. Nowością jest wprowadzenie kategorii “UCI Pro Series”, która będzie połączeniem dotychczasowej “HC” i najbardziej prestiżowych wyścigów kategorii X.1.

Łącznie w skład UCI Pro Series wejdą 54 wyścigi. Pierwszym z nich będzie Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego), zaś ostatnim – Japan Cup (18 października). Żaden z nich nie będzie zlokalizowany w Polsce.

Nad Wisłą tradycyjnie najbardziej prestiżowy będzie Tour de Pologne. W 2020 roku odbędzie się on wyjątkowo wcześnie – w dniach 5-11 lipca. Kolidować będzie tym samym z Tour de France (27 czerwca – 19 lipca).

Impreza Czesława Langa to jedyna worldtourowa pozycja w polskim kalendarzu. Sezon w naszym kraju otworzy Karpacki Wyścig Kurierów (U23), który rozpocznie się 28 kwietnia. Niespodzianką in minus w stosunku do sezonu 2019 jest brak wyścigu Szlakiem Majora Hubala. Jak udało nam się jednak ustalić, nic nie jest jeszcze stracone i pozycja ta najprawdopodobniej jeszcze się pojawi. Czy z kategorią 2.1, jak przed rokiem? Tego nie wiemy.

Póki co zatem jedynym wyścigiem o kategorii X.1 nad Wisłą będzie wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza (30 kwietnia – 3 maja). Pełen “polski” rozkład jazdy znaleźć można poniżej:

Polskie wyścigi kalendarza UCI 2020
Polskie wyścigi kalendarza UCI 2020

Pełen kalendarz UCI znaleźć można na stronie federacji.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top