Świat

Kolejka chętnych po Andre Greipela

Andre Greipel
Andre Greipel / fot. Team Arkea-Samsic

Andre Greipel w ubiegłym tygodniu ogłosił rozwiązanie umowy z ekipą Arkea-Samsic. Wciąż nie wiadomo, czy zdecyduje się kontynuować karierę, ale jeżeli tak się stanie, zainteresowane zatrudnieniem go są przynajmniej trzy zespoły.

“Gorilla”, który w lipcu skończył już 37 lat, po zakończeniu sezonu 2018 opuścił Lotto Soudal (nie mógł znieść świadomości bycia “numerem dwa” po zatrudnieniu Caleba Ewana) i przeniósł się o szczebel niżej – do prokontynentalnego Arkea-Samsic. W jego barwach odniósł co prawda jedno zwycięstwo (na etapie Tropicale Amissa Bongo), lecz nie dało się ukryć, że w najważniejszych wyścigach nie jest już w stanie nawiązać walki z topowymi sprinterami.

Być może to świadomość, że nie nadąża już za najlepszymi sprawiła, że Greipel rozwiązał kontrakt z dotychczasowym pracodawcą i… oddał się zadumie. Przez najbliższy miesiąc nie będzie bowiem udzielać się w social mediach, a o swojej przyszłości poinformuje na początku listopada. Czy zakończy karierę? Nie ukrywajmy – tym nam to pachnie, ale gdyby jednak stało się inaczej, już zgłaszają się chętni do jego zatrudnienia.

“Het Nieuwsblad” donosi, że zawodnika chcą zatrudnić Corendon-Circus (ekipa Matheiu van der Poela), Team NTT (dotychczas funkcjonujący jako Dimension Data) i jeszcze jedna grupa, której nazwy jednak nie ujawniono.

Według dziennikarzy z Niderlandów w grę wchodzi jeszcze powrót do Lotto Soudal, lecz nie w roli zawodnika, a członka obsługi (prawdopodobnie – dyrektora sportowego). Andre Greipel wciąż chce jednak jeździć i przekonuje, że mimo upływu lat nadal sporo potrafi.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top