Polska

Team Ineos rozwiąże problem Michała Kwiatkowskiego? Nowy szef działu wydajności

Paul Barratt fot. Team Ineos

Michał Kwiatkowski, który od dłuższego czasu boryka się z przemęczeniem i problemami natury fizycznej być może wkrótce wróci na właściwe tory. Jego ekipa zmieniła bowiem człowieka odpowiedzialnego za wydajność i innowacje.

Choć o kłopotach “Kwiato” najwięcej mówi się w tym sezonie, “przestrzelenie” z formą docelową zdarzało się naszemu rodakowi kilkukrotnie już wcześniej. Między innymi w pierwszym roku jazdy dla Team Sky, kiedy to kompletnie zawiódł w Ronde van Vlaanderen i ardeńskich klasyków czy też w 2018, gdy znów w wyścigach na pograniczu holendersko-belgijskim był tylko cieniem samego siebie.

W kuluarach pojawiały się głosy, że winę za taki stan rzeczy ponosić może trener od przygotowania fizycznego, bowiem podobne wpadki zdarzały się paru innym kolarzom, m.in. Jonathanowi Castroviejo czy Gianniemu Mosconowi. Lekarstwem może być zatrudnienie Paula Barratta, dotychczas działającego dla British Cycling. Ma ściśle współpracować z głównym trenerem, Timem Kerrisonem.

“Moim pierwszym celem będzie obserwacja, słuchanie głosów zawodników i nauka ich nawyków” – zapowiedział, cytowany przez “Cyclingnews”. Jego obecność może mieć niebagatelne znaczenie i pomóc w poprawieniu dyspozycji niektórych kolarzy. Być może także Kwiatkowskiego, który po długiej przerwie (zakończył sezon w ubiegłym tygodniu) rozpocznie 2020 rok pełen nowych nadziei.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top