Świat

Bahrain-McLaren? Legendarna marka z przytupem wchodzi do kolarstwa

McLaren
McLaren

McLaren zostanie partnerem grupy, znanej aktualnie pod nazwą Bahrain-Merida. Plotki o tym połączeniu pojawiały się jeszcze wiosną, lecz dopiero w ciągu ostatnich kilku dni nabierać zaczęły realnych kształtów. Co świat F1 może wnieść do kolarstwa?

Pierwszą przychodzącą na myśl rzeczą jest “technologia”. Zwłaszcza w kontekście wydarzeń wewnątrz grupy i sprawy Rohana Dennisa, który wycofał się z Tour de France, narzekając na fatalny sprzęt. Czy to oznacza, że w sezonie 2020 zobaczymy karbonowe ramy sygnowane logiem McLarena?

No nie. Zdecydowanie nie. Zaprzecza temu nawet nowy szef zespołu, Rod Ellingworth, który podkreśla, że jako drużyna on i Bahrain “muszą być sprytni”. “Trzeba znaleźć aspekt, w którym zrobić możemy dzięki tej firmie największy postęp. Będziemy wykorzystywać McLaren do absolutnie kluczowych rzeczy” – mówił, cytowany przez “The Telegraph”.

Słowa te jako żywo przywodzą na myśl Team Sky i jego “marginal gains”. I faktycznie, mają chyba wyrażać podobną filozofię, choć jednocześnie podpartą dużymi, czysto sportowymi wzmocnieniami. Do grupy lada dzień dołączy bowiem, według informacji “Velonews”, Mark Cavendish, notabene – znany fan sportów motorowych.

Jej kolarzami w ostatnim czasie zostali z kolei Wout Poels i Mikel Landa, czyli dwaj zawodnicy, których stać na triumfy w Grand Tourach. Czy pod skrzydłami Ellingwortha zdołają tego dokonać?

“Nigdy nie mów nigdy” – ocenił on sam.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top