Polska

Maciej Paterski – polski numer 3 sezonu 2019

Maciej Paterski
Maciej Paterski / facebook

Maciej Paterski startem w CRO Race (2.1) zakończył sezon 2019. Polak zaliczył kilka wyników, które każą nam żałować, że jeździ jedynie w barwach ekipy kontynentalnej.

“Patera”, który jest już dość doświadczonym kolarzem (we wrześniu skończył 33 lata) nawiązał do formy, którą imponował w latach 2014-2015. Potrafił wtedy m.in. wygrać Tour of Norway, ukończyć mistrzostwa świata na 17. pozycji, założyć koszulkę lidera Volta a Catalunya czy triumfować w Tour of Croatia przed… Primożem Rogliciem.

W 2019 roku okazji do walki “oko w oko” ze światową czołówką praktycznie nie miał (wynika to z ograniczeń dotyczących startów ekip Continental w najważniejszych wyścigach), lecz tam, gdzie się pojawiał, niemal zawsze robił sporo zamieszania.

Znakomite rezultaty notował na krajowym podwórku. Był drugi w CCC Tour (co może, choć nie musi mieć dla niego szczególny smak) i Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. W wielkim stylu zwyciężył w “Hubalu”, dokładając dwa triumfy etapowe. Komplet jego wyników można sprawdzić TUTAJ.

W aktualnym rankingu UCI Maciej Paterski zajmuje 191. miejsce. Jest tym samym trzecim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem – po Rafale Majce (49.) i Michale Kwiatkowskim (71.). I tylko żal, że broni barw “tylko” Wibatechu Merx Wrocław, bo w ekipie wyższego szczebla jego punktowy dorobek mógł być zdecydowanie bardziej okazały.

Czy będzie tak również w sezonie 2020? Tego nie wiemy, lecz mając w pamięci, że przed rokiem Polak był bliski przenosin do Cofidisu nie można wykluczyć, że ręce po niego wyciągnie któryś z silniejszych zespołów.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top