Polska

Rafał Majka zaczyna włoską kampanię

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 18th stage Colmenar Viejo - Becerril de la Sierra 177,5 km - 12/10/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Kei Tsuji/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka serią włoskich wyścigów jednodniowych zakończy zmagania w sezonie 2019. Najważniejszym z nich będzie odbywający się za tydzień monument, Il Lombardia.

Z jesiennymi występami “Zgreda” w Italii wiążą się dobre wspomnienia. To właśnie podczas Lombardii w 2013 roku znakomicie “przywitał” się ze światową czołówką, stając na najniższym stopniu podium.

Zazwyczaj podczas włoskich klasyków Polak prezentuje dobrą formę. Czy tak będzie i tym razem? Trudno wyrokować. Majka narzekał przed MŚ w Yorkshire na zmęczenie, co może zwiastować, że szykuje się jedynie do roli pomocnika. Z drugiej strony, kolarz z Zegartowic… zawsze tak mówi i niejednokrotnie pokazywał już, że zdolność regeneracji jest jego mocną stroną.

Pierwszym występem naszego kolarza we włoskiej kampanii będzie Tre Valli Varesine, zaplanowany na 8 października. W ciągu dwóch kolejnych dni pojawi się na starcie Milano-Torino oraz Gran Piemonte. Il Lombardia odbędzie się z kolei 12 października.

Pełne zestawienie ekipy BORA-hansgrohe na nadchodzące imprezy sprawdzić można w poniższym wpisie na Twitterze. Fanów znad Wisły ucieszy z pewnością fakt, że w akcji zobaczymy też Cesare Benedettiego.

Rafał Majka dobrymi występami może dać naszej kadrze czwarte miejsce na igrzyska olimpijskie w Tokio. Szerzej o tym pisaliśmy w osobnym materiale.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top