Polska

Attila Valter znów błysnął. Zapraszamy do World Touru!

Attila Valter (z prawej)
Attila Valter (z prawej) / fot. CCC Development Team

Attila Valter (CCC Development Team) zajął czwarte miejsce w młodzieżowym wyścigu Il Piccolo Lombardia. Węgierski kolarz po raz kolejny potwierdził, że jego miejsce jest w najwyższej dywizji.

Ekipa CCC Team nie ogłosiła jeszcze zamknięcia składu na sezon 2020, zostawiając sobie furtkę między innymi do “przerzucenia” bardziej wartościowych kolarzy z drużyny rozwojowej. Takiego przywileju dostąpił jak dotąd aktualny mistrz Polski, Michał Paluta.

Wydaje się jednak, że zespół Dariusza Miłka powinno wzmocnić jeszcze co najmniej dwóch zawodników z CCC Development: Stanisław Aniołkowski i Attila Valter. Na temat tego pierwszego będziemy jeszcze mieli okazję co nieco powiedzieć. Dziś więcej uwagi poświęcimy Węgrowi, którego ewentualne włączenie do World Touru wydaje się mieć jeszcze większy sens.

Przede wszystkim przemawiają za tym wyniki. Mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas, etapowy skalp w Tour de l’Avenir (w dodatku – na najtrudniejszym etapie) czy niedzielne, czwarte miejsce w młodzieżowej Lombardii mówią same za siebie.

To jednak nie wszystko. W sezonie 2020 Giro d’Italia wystartuje w Budapeszcie, a obecność węgierskiego kolarza w składzie drużyny z pewnością podziałałaby in plus w kontekście marketingowym. Co prawda nasi bratankowie anonsują utworzenie zespołu z licencją ProContinental, który walczyć będzie o “dziką kartę”, lecz rodak w drużynie najwyższej dywizji z pewnością mocniej podziałałby na wyobraźnię tamtejszych fanów kolarstwa (nawet, jeżeli jest ich niewielu).

Co przemawia przeciwko “awansowi” Valtera? Ano, jego plany. 21-latek łączy starty na szosie z MTB i to właśnie w tej drugiej specjalności chce wystartować podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W roku olimpijskim może więc nie mieć ochoty na pełen sezon szosowy, czego jazda w World Tourze w zasadzie by wymagała.

Jaką podejmie decyzję? Zobaczymy.

Zobacz także: Skład CCC Team w sezonie 2020. Sporo wzmocnień i świeżej krwi

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top