Amatorzy

Wyścig by Tomasz Marczyński za nami

Wyścig by Tomasz Marczyński

Wywołujący mieszane odczucia, lecz bez wątpienia prestiżowy Wyścig by Tomasz Marczyński w podkrakowskich Niepołomicach jak zwykle przyciągnął tłumy amatorów. Prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

Choć aura niespecjalnie dopisała (było bardzo chłodno, a na dodatek padał deszcz), na starcie stanęło łącznie ponad 400 zawodników i zawodniczek. Rywalizowali oni na dwóch dystansach: 37 i 112 kilometrów, a dodatkowo na dwóch premiach specjalnych: “Czas na szuter” oraz “Klasyfikacja zespołowa”.

Na krótszym z dystansów Wyścig by Tomasz Marczyński wygrał Mateusz Kwiatkowski (SII Cycling Team), wyprzedzając na kresce Łukasza Zakielarza (InMogilany Cycling Team) oraz Kamila Piekarczyka (Bodyicoach Team). Pokonanie trasy zajęło im 55 minut i 46 sekund.

W stawce kobiet jako pierwsza linię mety przecięła Izabela Sikora (Bike-RS), przed Ewą Sikorą (Lech-Pol 4×4 Team) i Barbarą Buławą (Pentel).

Dłuższą, 112-kilometrową trasę jako pierwszy pokonał Michał Malejka (Cyklotym Horni Bludovice). Podium uzupełnili Tomasz Piechowicz (Ewodd Team) i Maciej Lesiak (MyBike.pl X-Bionic Team). W stawce Pań zwycięska okazała się Angelika Tlołka (JAS-KÓŁKA) przed Katarzyną Wełną (72D Rowmix Java Team) i Natalią Kołodziej-Skwarczyńską (Gomola Trans Airco).

Premia “Czas na szuter” padła łupem niezrzeszonego Hiszpana, Fernando Sancheza-Moreno. “Zespołowa” – MyBike.pl X-Bionic Team.

Pełne wyniki dostępne są pod TYM ADRESEM.