Świat

Tajemnicza terapia Vincenzo Nibalego

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali / fot. Bahrain-Merida

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) w tajemnicy przeszedł terapię przeciwbólową w jednej z klinik w L’Aquila – poinformowali dziennikarze serwisu “Spaziociclismo”.

“Rekin z Mesyny” wciąż odczuwa pewne skutki kraksy z pamiętnego etapu do Alpe d’Huez podczas ubiegłorocznego Tour de France. Został wtedy potrącony przez nieostrożnego kibica. Do rywalizacji wrócił dość szybko (wystartował m.in. w Vuelta a Espana), ale powrót do topowej dyspozycji zajął mu sporo czasu.

Całkiem udany sezon (drugie miejsce w Giro d’Italia, etapowy triumf podczas Tour de France) mógł zwiastować, że rutynowany Włoch uporał się już z wszelkimi problemami. Niejako w opozycji do tego stoją jednak informacje o jego zabiegu.

Vincenzo Nibali podjął się leczenia przewlekłego bólu za pomocą terapii igłowej. Według “Spaziociclismo” szuka on sposobu na wyleczenie bez uciekania się do medykamentów.

Czy przyniosła ona poprawę? Tego póki co nie wiemy. W sobotnim Giro dell’Emilia zajął 23. miejsce, lecz niemal pewnym jest, że wszystkie siły “Rekin” rzuci do walki w zaplanowanym na 12 października monumencie – Il Lombardia.

Zobacz także: Mads Pedersen nie ukończył pierwszego wyścigu w tęczowej koszulce

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top