Świat

Mads Pedersen nie ukończył pierwszego wyścigu w tęczowej koszulce

Mads Pedersen
Mads Pedersen / Trek-Segafredo

Mistrz świata z Yorkshire – Duńczyk Mads Pedersen (Trek-Segafredo) nie ukończył Giro dell’Emilia. Był to jego pierwszy start w tęczowej koszulce. Wyścig padł łupem Primoża Roglicia (Jumbo-Visma).

Pedersen triumfował na Wyspach w arcytrudnych warunkach, w chłodzie i przy padającym deszczu. We Włoszech aura była o wiele bardziej łaskawa, lecz paradoksalnie tym razem Duńczyk się… przeziębił.

“Z powodu uciążliwego przeziębienia Mads Pedersen wycofał się z wyścigu około 50 kilometrów przed metą” – poinformowali włodarze Trek-Segafredo.

23-latek nie mógł więc w efektowny sposób zaprezentować swojej tęczowej koszulki, której pierwsze zdjęcia wyciekły w piątek po południu. Wybrał ten start, zamiast odbywającego się równolegle Tour de l’Eurometropolie, który przed rokiem wygrał. Kto wie, być może w ten sposób chciał oszukać przeznaczenie i “uciec” przed panującym na północy Europy chłodem.

Na mecie w San Luce jako pierwszy zameldował się Primoż Roglić, potwierdzając, że słaba dyspozycja podczas MŚ była jedynie chwilowa. Drugie miejsce zajął Michael Woods (Education First), a podium uzupełnił jego kolega z drużyny, Sergio Higuita. Polacy nie startowali.

Zobacz także: Grono ekip World Touru poszerzone do 20

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top