Świat

Groźny upadek Alvaro Jose Hodeg’a w Belgii

Alvaro Jose Hodeg
Alvaro Jose Hodeg / fot. Deceuninck - Quick Step

Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck – Quick Step) tuż przed finiszem jednodniowego Tour de l’Eurometropolie z dużą prędkością uderzył w bandy reklamowe. Młody Kolumbijczyk został przewieziony do szpitala.

O losach rywalizacji w Belgii zdecydować miał sprint, jednak jego przebieg został zakłócony z powodu fatalnie wyglądającej kraksy młodego zawodnika. Na ostatnim zakręcie, jadąc z prędkością około 50-60 km/h stracił on panowanie nad rowerem i uderzył w bandy reklamowe.

Alvaro Jose Hodeg stracił chwilowo przytomność. Został przewieziony do szpitala, gdzie ma przejść szczegółowe badania. W momencie publikacji artykułu wciąż nie było wiadomo, jak poważny jest jego stan. Grupa poinformowała jedynie, iż wkrótce przejdzie szczegółowe badania.

W czwartek utalentowany sprinter wygrał Sparkassen Munsterland Giro. Był to już jego siódmy triumf w tym sezonie. Tour de l’Eurometropolie padł łupem Pieta Allegaerta (Sport Vlaanderen – Baloise). Siódme miejsce zajął Jonas Koch (CCC Team). Kamil Gradek (CCC) był 29., 45. miejsce zajął Filip Maciejuk (Leopard), zaś 75 – Szymon Rekita (również Leopard).

Pełne wyniki znaleźć można TUTAJ

Zobacz także: Grono ekip World Touru poszerzone do 20

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top