Polska

Michał Kwiatkowski kończy sezon

Michał Kwiatkowski
fot. Team Ineos / Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski odbywającym się w czwartek, jednodniowym wyścigiem Sparkassen Munsterland Giro kończy nieudany sezon 2019.

“Kwiato”, którego zabrakło w kadrze na mistrzostwa świata wciąż pokutuje za zbyt duże obciążenia, które narzucił sobie w poprzednim sezonie. Ten rok był dla niego wyjątkowo nieudany. Po raz pierwszy od 2012 roku nie odniósł żadnego zwycięstwa.

Złożyły się na to dwie przyczyny: wspomniane już przemęczenie oraz postępująca “transformacja” ze specjalisty od klasyków do kolarza grandtourowego. Efekt tego był jednak taki, że już w lipcu, podczas Tour de France Kwiatkowski był cieniem samego siebie.

Od “Wielkiej Pętli” Michał Kwiatkowski zaliczył tylko trzy występy: w Deutschland Tour (którego nie ukończył) oraz kanadyjskich klasykach w Quebecu i Montrealu. Czwartkowym Sparkassem Munsterland Giro kończy zmagania w 2019 roku.

Co czeka go w kolejnym? Tego wciąż nie wiadomo. Będą to jednak miesiące próby, bowiem wraz z końcem 2020 roku wygasa jego umowa z Team Ineos. A po słabym sezonie 2019 wokół jej przedłużenia pojawić się mogły spore znaki zapytania.

The last one in 2019Team INEOS Sparkassen Münsterland Giro

Opublikowany przez Michał Kwiatkowski Czwartek, 3 października 2019

Zobacz także: Czy Rohan Dennis zostanie kolarzem CCC Team?

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top