Polska

CCC Team w sezonie 2020: dużo wzmocnień i świeżej krwi

CCC Team
fot. CCC Team

Choć do końca roku pozostało jeszcze parę miesięcy, już teraz znamy niemal kompletny skład grupy CCC Team na sezon 2020. W stosunku do tego jeszcze trwającego zajdzie w nim sporo zmian na plus.

Konstruowana naprędce przed sezonem 2019 drużyna siłą rzeczy nie mogła składać się z kolarzy z absolutnego topu, bo ci już od dawna związani byli kontraktami. CCC Team miał w zasadzie jedną gwiazdę – Grega van Avermaeta, który rzecz jasna zostaje w teamie. Na plus wypadali także m.in. Patrick Bevin (znakomity czasowiec) czy Szymon Sajnok, którego rozwój cały czas postępuje.

Mimo to polska grupa zaliczana była do tych najsłabszych w World Tourze. Teraz to powinno się zmienić, a dzięki kontraktowaniu młodych, perspektywicznych zawodników z roku na rok powinno być tylko lepiej.

Fausto Masnada

Przede wszystkim – do CCC Team dołączy Fausto Masnada. 25-letni góral szalał podczas tegorocznej edycji Tour of the Alps. Wygrał dwa etapy i o mały włos nie zwyciężył dzięki ucieczkom w klasyfikacji generalnej. Zaliczył również triumf na etapie Giro d’Italia.

Matteo Trentin

W barwach polskiej drużyny oglądać będziemy też aktualnego wicemistrza świata. To Włoch, Matteo Trentin. Sprinter, który dobrze radzi sobie we względnie wymagających wyścigach i trudnych warunkach atmosferycznych (co z resztą udowodniły mistrzostwa świata w Yorkshire). Dla CCC będzie podczas północnych klasyków (jak Paryż-Roubaix) świetnym wsparciem dla Grega van Avermaeta. Podczas, gdy Belg będzie atakować, Włoch czekać może na sprint. W ubiegłym roku wywalczył on mistrzostwo Europy.

Ilnur Zakarin

Trzecim “dużym” nazwiskiem, które od sezonu 2020 dołączy do CCC Team będzie Ilnur Zakarin. Rosjanin to specjalista od wyścigów trzytygodniowych, który w dorobku ma m.in. podium klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Liczyć można w jego przypadku także na triumfy etapowe na górskich odcinkach.

Inni

Wymieniona trójka zawodników to wcale nie koniec wzmocnień. Do polskiej grupy powraca bowiem po dwóch latach przerwy Jan Hirt. Czech mocno rozwinął się pod kątem jazdy w wyścigach trzytygodniowych, będąc kolejnym mocnym “góralem”, który dołączy do zespołu.

Ponadto, z ekipy CCC Development Team “skok” do World Touru zaliczy Michał Paluta, który zdobył koszulkę mistrza Polski. Znalazło się także miejsce dla młodego Niemca, Georga Zimmermanna, piątego kolarza tegorocznej edycji Tour de l’Avenir.

Znamy również jedno wzmocnienie CCC w sezonie 2021. Będzie nim Włoch, Giovanni Aleotti, o którym szerzej pisaliśmy w osobnym materiale.

Kto opuści drużynę? Wiadomo już, że będzie to Łukasz Owsian, który odchodzi do Arkea-Samsic. Karierę kończy z kolei Laurens Ten Dam. Pozostałych nazwisk możemy się jedynie domyślać, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa odejdzie Portugalczyk Amaro Antunes, który nie sprawdził się na najwyższym poziomie.

Detale na temat zawodników CCC Team sprawdzić można w bazie procyclingstats.

Skład CCC Team na sezon 2020: Will Barta (USA) Joey Rosskopf (USA), Patrick Bevin (Nowa Zelandia), Josef Cerny (Czechy), Jan Hirt (Czechy), Victor de la Parte (Hiszpania), Alessandro de Marchi (Włochy), Matteo Trentin (Włochy), Jakub Mareczko (Włochy), Fausto Masnada (Włochy). Simon Geschke (Niemcy), Jonas Koch (Niemcy) Georg Zimmermann (Niemcy), Kamil Gradek (Polska), Michał Paluta (Polska), Szymon Sajnok (Polska), Łukasz Wiśniowski (Polska), Serge Pauwels (Belgia), Greg van Avermaet (Belgia), Gijs van Hoecke (Belgia), Nathan van Hooydonck (Belgia), Guillaume van Keisbruck (Belgia), Michael Schar (Szwajcaria), Ilnur Zakarin (Rosja).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top