Świat

Rohan Dennis blisko CCC Team? Jasne słowa szefa grupy

Rohan Dennis
fot. Facebook

Wiele wskazuje na to, że aktualny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Rohan Dennis może zostać kolarzem CCC Team. Głos w tej sprawie zabrał Jim Ochowicz.

Rohan Dennis był zawodnikiem grupy Bahrain-Merida. W trakcie Tour de France na skutek nieporozumień w włodarzami (dotyczących, według medialnych plotek, między innymi słabej jakości sprzętu) wycofał się z rywalizacji i w praktyce rozstał z zespołem.

Od tamtej pory włodarze ekipy traktowali Dennisa jak powietrze. Jego oficjalne odejście ogłosili dopiero po zakończeniu mistrzostw świata w Yorkshire. Od tamtej pory trwają spekulacje dotyczące tego, gdzie zakotwiczy Australijczyk.

Dennisa w swoich szeregach chętnie widziałby Jim Ochowicz, menedżer CCC Team. Przyznał jednak, że aktualnie “nie ma już pieniędzy na transfery”. Decyzja o zatrudnieniu kolarza w dużej mierze uzależniona byłaby od hojności sponsorów.

W teorii dla Dennisa CCC Team to najlepszy z możliwych kierunków. Zna ten zespół, gdyż wcześniej jeździł w barwach pokrewnego BMC. Dla polskiej ekipy posiadanie mistrza świata w swoich szeregach byłoby z kolei wielką nobilitacją.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top