Świat

Andre Greipel skończy z kolarstwem?

Andre Greipel
fot. Team Arkea-Samsic

Kto wie, czy bogata w sukcesy kariera Andre Greipela nie dobiega właśnie końca. Rutynowany Niemiec za porozumieniem stron rozwiązał kontakt z Arkea-Samsic i zarządził ciszę medialną.

37-letni zawodnik po wielu latach spędzonych w barwach Lotto Soudal w sezonie 2019 przeniósł się o szczebel niżej, do francuskiej Arkei. Jest już jednak tylko cieniem kolarza, który łącznie zanotował aż 156 zwycięstw. Zaliczył co prawda jedną wygraną (w Afryce, etap Tropicale Amissa Bongo), lecz w mocniej obsadzonych wyścigach nie nawiązywał walki.

We wtorek poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z obecnym pracodawcą. 3 października zaliczy ostatni start w sezonie (Münsterland Giro), a potem uda się na wakacje. Nie będzie się udzielać w mediach społecznościowych, nie zgodzi się też na wywiady.

Jak poinformował “Gorilla”, jego dalsze losy poznamy na początku listopada. Czy zdecyduje się pozostać w peletonie, czy może zakończy karierę? Wiek, okoliczności i brak wyników nakazują się skłaniać ku drugiej z opcji.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top